اخذ ویزای تحصیلی امریکا

اخذ ویزای تحصیلی امریکا: ویزای تحصیلی امریکا به سه دسته به نامهای M1  و F1 و J1 تقسیم میگردند.

افرادیکه این سه نوع ویزا و تفاوتهای آنرا نمیشناسند در محض ورود به سفارت و حتی بدون مصاحبه از درخواست ویزا مردود میگردند.

اخذ ویزای تحصیلی امریکا در ابتدا با صدور برگه I20 و سپس کد Sevis Number در سیستم آغاز میگردد.

متقاضیان ویزای تحصیلی امریکا برای اطمینان از دانستن قوانین ویزا میبایست فقط از افراد دوره دیده ویزای تحصیلی امریکا و دارای مدرک بین المللی از امریکا  اقدام به درخواست مشاوره نمایید.

در غیر اینصورت درخواست ویزای تحصیلی امریکا دارای مراحل زیاد و پیچیده ایست که امکان مردودی بالایی دارد.

می توانید با مراجعه به http://travel.state.gov/visa/temp/wait/wait_4638.html ، از مدت زمان تقریبی انتظار برای رسیدگی به درخواست روادید مطلع شوید و پیوندهایی را به تارنماهای کنسولی بیابید. همچنین برای اطلاع از رویه های محلی و دستورالعمل های ویژه، نظیر نحوه حضور در مصاحبه، حتماً تارنماى کنسولی را مستقیماً بررسی کنید. با این وجود، توصیه می کنیم در اسرع وقت در خصوص درخواست برای پذیرش اقدام کنید زیرا ممکن است تأخیرهای غیر قابل پیش بینی روی دهد.

 

آیا نکته خاصی هست که باید هنگام حضور در جلسه مصاحبه برای روادید ذکر کنم؟

حتماً تصریح کنید که برای روادید دانشجویی درخواست می دهید، زیرا به متقاضیان روادید دانشجویی اولویت داده می شود - و همین می تواند تفاوت قابل ملاحظه ای در زمان انتظار شما ایجاد کند. همچنین فرم I-20 خود را دم دست بگذارید تا بتوانید تاریخ شروع برنامه، شماره SEVIS ، و سایر اطلاعات مربوط به پیشینه خود که مورد نیاز کنسولگری است را به راحتی ارائه دهید.

مصاحبه روادید چقدر طول خواهد کشید؟

به خاطر حجم زیاد پرونده ها در اکثر کنسولگری های ایالات متحده، کارمند کنسولگری فرصت کوتاهی برای گفتگو با شما خواهد داشت (شاید یک الی سه دقیقه). به لحاظ این گونه محدودیت های زمانی، سازماندهی مناسب اوراق و مدارک و دادن پاسخ های مختصر و مفید به سؤالات، کمک بزرگی به کارمند کنسولگری محسوب می شود.

 

آیا برای حضور در مصاحبه روادید باید لباس به خصوصی بپوشم؟

خیر، و خواهید دید که افراد لباس های مختلفی پوشیده اند. پیشنهاد می شود لباس های رسمی بپوشید آن هم فقط برای اینکه در نگاه اول برداشت خوبی از شما ایجاد شود. (کارمند کنسولگری باید بتواند تشخیص دهد که شما همان فردی هستید که که عکس او روی روادید الصاق شده است؛ بنابراین توصیه می شود از ایجاد تغییرات زیاد در ظاهر خود بعد از گرفتن آن عکس خودداری کنید.)

هنوز مطمئن نیستم در آینده می خواهم چکار کنم. چگونه این موضوع را در مصاحبه روادید خود شرح دهم؟

این برای دانشجویان، به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی، طبیعی است که برنامه شغلی مشخصی نداشته باشند. بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی در آمریکا تا سال دوم یا سوم تحصیلات خود، رشته تحصیلی خود را تعیین نمی کنند. اما به احتمال قوی شما اندیشه ها و دیدگاه هایی راجع به گزینه های شغلی احتمالی دارید که می توانید به طور خلاصه آنها را بیان کنید. صادق باشید —شرح برنامه های، هر چند عملی، که با علایق شما همخوانی ندارند به طور کلی می تواند صداقت شما را زیر سؤال ببرد.

 

من اقوامی دارم که دارای اقامت دائم در ایالات متحده هستند. آیا این امر مشکل ساز خواهد بود؟

این امرمعمولاً مشکلی را ایجاد نمی کند . شما باید حقیقت را بگویید، به ویژه اینکه داشتن اقوامی در ایالات متحده چیزی است که به احتمال زیاد طی بررسی های مربوط به درخواست روادید افشاء خواهد شد. شما باید با ارائه اسناد و مدارک قوی کارمند کنسولگری را متقاعد کنید که دلبستگی شدیدی به کشور خود دارید.

اگر در مصاحبه روادید حقیقت را نگویم، چه عواقبی را در پی خواهد داشت؟

متقاضیانی که طی مصاحبه اطلاعات نادرست یا اسناد جعلی ارائه دهند ممکن است برای همیشه فاقد شرایط لازم برای دریافت روادید شناخته شوند. (این شامل حال افرادی که به متقاضیان کمک می کنند اطلاعاتی نادرست ارائه نمایند نیز می شود.) کلیه درخواست های روادید تأیید شده با سوابق کامپیوتری موجود تطبیق داده خواهد شد تا صحت یا سقم اطلاعات ارائه شده مشخص گردد.

 

facebook linkedin

شركت اعزام دانشجو | موسسه اعزام دانشجو | تحصيل در خارج | تحصيل در انگلستان

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت