دانشگاه نیوکاسل

newcastle 

 

دانشگاه نیوکاسل واقع در شمال شرقی انگلستان یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی انگلستان و از دانشگاه های پیشرو در زمینه پژوهش می باشد.

این دانشگاه در سال ۱۲۱۳ شمسی (۱۸۳۴ میلادی) به عنوان دانشکده پزشکی و جراحی وابسته به دانشگاه دورهام آغاز به کار نمود.

 

در سال ۱۳۴۲ شمسی (۱۹۶۳ میلادی) متعاقب تصویب پارلمان انگلستان به عنوان دانشگاه نیوکاسل در نظام آموزشی انگلستان به رسمیت شناخته شد.

newcastle

دانشگاه نیوکاسل جزو معدود دانشگاههایی است که با عضویت در گروه راسل حدود دو سوم از بودجه های پژوهشی دانشگاهی در بریتانیا را به خود جذب می کند.

مطابق نظام ارزشیابی وزارت علوم ایران این دانشگاه در رده موسسات آموزش عالی ممتاز می باشد. شهرت این دانشگاه عمدتاً به دلیل تحقیقات گسترده در زمینه چشم پزشکی، سلولهای بنیادی، ژنتیک پزشکی و علوم اعصاب بوده و مدارک پزشکی این دانشگاه در انگلستان از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر این دانشگاه مطابق آخرین رده بندی در میان ۶۸ دانشگاه انگلستان رتبه هفتم را کسب کرده است.

دانشمندان دانشگاه نیوکاسل ابداع کننده شیوه جدید و بحث برانگیزی هستند که بصورت بالقوه در صورت تصویب پارلمان انگلستان پایانی خواهد بود بر بیماریهای ارثی با منشاء میتوکندریایی دانشگاه نیوکاسل به همراه کینگز کالج لندن و دانشگاه وارویک تنها مراکز تحقیقاتی هستند که واجد مجوز جهت پژوهش در زمینه جنین های دورگه ی انسانی و حیوانی می باشند.

نیوکاسل در آخرین رده بندی msn Travel به عنوان بهترین شهر دانشگاهی انگلستان معرفی شده است

newcastle

facebook linkedin

شركت اعزام دانشجو | موسسه اعزام دانشجو | تحصيل در خارج | تحصيل در انگلستان

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت