دانشگاه کوئین مری

دانشگاه کوئین مری لندن، وابسته به دانشگاه لندن، یکی از مراکز آموزشی برجسته انگلستان، واقع در مرکز شهر لندن میباشد. این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران با درجه ممتاز میباشد. این دانشگاه عضو گروه تحقیقاتی راسل، Russel Group of Research، و دارای رنک ۱۳ از ۱۳۷ دانشگاه انگلستان میباشد.

این دانشگاه دارای رتبه ۷ در تحقیقات آموزشی میان تمامی دانشگاههای بریتانیا است. دانشگاه کوئین مری به عنوان مرجع ترین مرکر آموزشی گروه تحقیقاتی راسل در سال ۲۰۲۱ شناخته شده، و دارای دانشجو از ۱۷۰ کشور جهان میباشد.

این دانشگاه بیش از ۲۴۰ رشته آموزشی را در موضوعات گوناگون آموزشی از دندانپزشکی و پزشکی تا حقوق و ادبیات ارائه میدهد. این مرکز آموزشی دارای حدود ۳۰۰ کلاب دانشجویی، جامعه آموزشی و گروههای داوطلب آکادمیک میباشد.

دانشگاه کوئین مری لندن شامل دانشکده های مدیریت و بازرگانی، مالی و اقتصاد، زبان انگلیسی و نمایش، جغرافی، تاریخ، حقوق، علوم سیاسی، علوم زیست و بیولوژی، علوم ریاضی، مهندسی، شیمی، روابط بین الملل و پزشکی و دندانپزشکی میباشد. 

هزینه تحصیلی دانشگاه کوئین مری: هزینه تحصیل در این دانشگاه بر حسب رشته آموزشی سالیانه از ۱۸۵۰۰ پوند تا ۳۶۰۰۰ پوند در سال میباشد.

www.qmul.ac.uk