دانشگاه استون، انگلستان

Aston University
Birmingham, UK

دانشگاه استون واقع در شهر بیرمنگهام انگلستان، یکی از دانشگاههای مورد تائید وزرات علوم ایران با درجه ممتاز میباشد. دانشگاه استون در سال ۲۰۲۰ به عنوان دانشگاه سال بر طبق مجله گاردین، The Guardian، شناخته شده است. 

دانشگاه استون دارای چندین دانشکده مختلف از جمله دانشکده های مدیریت، حقوق، علوم پزشکی، دارو سازی، علوم زیست و ژنتیک، مهندسی و تکنولوژی، انفورماتیک، مهندسی پایداری، روانشناسی و روانپزشکی، چشم پزشکی، علوم انسانی و جامعه شناسی میباشد. 

دانشگاه استون دارای جوایز گوناگونی در زمینه تحقیقات آموزشی با درجه برتر میباشد.

همچنین در زمینه اشتغال پس از فارغ التحصیلی، دانشگاه استون جزء ۳۰ دانشگاه برتر بریتانیا طبق سازمان Times ارزیابی شده است. دانشکده مدیریت و بازرگانی این دانشگاه تقریبا هر ساله برنده جوایز داخلی و بین المللی در زمینه تحقیقات آکادمیک میگردد.

متقاضیان دارای حداقل نمره آیلتس آکادمیک ۶.۰ برای دوره زبان قبل از دوره اصلی تحصیلی خود، میتوانند در همین دانشگاه در ماههای May و June اقدام به تحصیل نمایند. 

هزینه تحصیلی: 

هزینه دوره های تحصیلی در رشته های مختلف متغییر و بطور میانگین از ۱۶۸۰۰ تا ۲۵۰۰۰ پوند در سال میباشد. همچنین هزینه اقامت، شامل خوابگاه، غذا و پوشاک بطور سالیانه بطور میانگین معادل ۱۲۵۰۰ پوند میباشد. 

بورسیه های تحصیلی دانشگاه استون: 

* Vice Chancellor's Scholarship

این بورسیه در دسترس دانشجویان مقطع فوق لیسانس، که دارای شرایط ویژه و برتر آکادمیک میباشند، و همچنین دارای قابلیت اثبات علاقه مندی در رشته مورد نظر بر طبق سوابق کاری و تحقیقاتی خویش هستند، میباشد. ارزش این بورسیه ۸۰۰۰ پوند میباشد. 

* Global Ambassador Scholarship

این بورسیه به ارزش ۳۰۰۰ پوند، هر ساله به تعداد ۲۵ دانشجوی دانشگاه استون ارائه میگردد. افرادیکه قابلیت معرفی دانشگاه و اطلاعات کلی این دانشگاه را در بخش های بین الملل طبق رسانه های گوناگون و همچنین به صورت کلامی دارا میباشند و به عنوان فردی Influencer و یا تاثیر گذار میباشند میتوانند برای این بورسیه اقدام نمایند.

www.aston.ac.uk