مهاجرت به انگلستان

انگلستان نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.  این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز است و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌ دهندهٔ کشور بریتانیا است.

مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند. 

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

اولین روابط میان بریتانیا و جهان اسلام به خاطر تقاضای کمک نظامی و دریایی الیزابت اول از سلطان مراد برای مقابله با اسپانیا آغاز شد. جان نلسون اولین انگلیسی بود که در سده شانزدهم میلادی به دین اسلام گرایش یافت.

در سده‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی نیز تعداد افرادی که در انگلستان به دین اسلام گرایش یافتند به‌طور چشمگیری بخصوص در میان طبقه اشراف گسترش یافت.

ایرانیانی که در این کشور اقامت گرفته یا اشخاصی که فرزندان یا فرزند زادگان ایرانیان بریتانیا می‌باشند نیز در این جامعه قرار می‌گیرند. بنا بر آمار سرشماری ۲۰۰۱ تعداد ۴۲٬۴۹۴ ایرانی متولد ایران در بریتانیا مقیم شده‌اند. در سرشماری سال ۲۰۱۱ این آمار به ۹۱٬۰۸۷ نفر رسید.

نظام سیاسی در انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی متحده بریتانیا، سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. از سال ۱۷۰۷ به بعد یعنی زمانی که لایحه اتحاد ۱۷۰۷ موجب اجرایی شدن مفاد پیمان اتحادیه شد و انگلستان و اسکاتلند را به شکل پادشاهی بریتانیای کبیر با یکدیگر متحد کرد چیزی به نام دولت انگلستان وجود نداشته‌ است.

قبل از این اتحاد، انگلستان توسط پادشاه آن و پارلمان انگلستان اداره می‌شد. امروزه انگلستان به‌طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می‌شود، اگر چه دیگر کشورهای اتحادیه بریتانیا دولت خود را دارند. در مجلس عوام که مجلس سفلای پارلمان بریتانیا مستقر در کاخ وستمینستر است ۵۳۲ عضو از مجموع ۶۵۰ عضو پارلمان متعلق به حوزه‌های انتخابیه انگلستان هستند.

تقسیمات کشوری انگلستان شامل چهار سطح مختلف است که از طریق نهادهای اداری مختلف ایجاد شده برای اهداف دولت‌های محلی اداره می‌شوند. بالاترین لایه از دولت‌های محلی در انگلستان نه منطقه بودند: شمال شرق، شمال غرب، یورکشایر و هامبر، میدلند شرقی، میدلند غربی، شرق، جنوب شرق، جنوب غرب و لندن.

وضعیت اقامت معمولی در قوانین مصوبه مجلس هنوز به قانون تبدیل نشده‌ است. از پنج متقاضی که همه‌ شان دانش آموزانی بودند که برای ادامه تحصیل به انگلستان آمده بودند، هیچ‌ کدام از ایشان حق اقامت در انگلستان را نداشتند و همین مبنای ایجاد وضعیت اقامت شد.

یک فرد می‌تواند به‌ طور معمول همزمان در بیش از یک کشور ساکن باشد. اما این قانون در مورد اقامت معمولی صدق نمی‌کند. یک فرد در وضعیتی می‌تواند اقامت معمولی کسب کند که با اثبات شواهد عینی بتواند پاسخگوی اقامت (محل اقامت) باشد.

بسیاری از کشورها از سال ۲۰۰۶ برنامه‌هایی مشابه با برنامه ویزای ای‌بی-۵ ایالات متحده اجرا می‌کنند که به سرمایه گذاران خارجی اقامت اعطا می‌نماید. هدف این برنامه‌ها، افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در هر کشور با ارائه مشوق‌هایی برای کسانی است که مایل به سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه‌ای هستند.

الزامات این برنامه‌های سرمایه‌ گذاری مهاجر در کشورهای مختلف متفاوت است. وضعیت اقامتی که به سرمایه گذاران داده می‌شود نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی از کشورها به سرمایه گذاران اقامت دائم کامل اعطا می‌کنند در حالی که برخی دیگر تنها اقامت مشروط اعطا می‌نمایند.

امکانات پیشرفته نظام آموزشی بریتانیا و شرایط سهل صدور ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به انگلستان در مقاطع ابتدائی, دبیرستان و دانشگاههای بریتانیا, این کشور و بخصوص شهر لندن را به مقصد اصلی داوطلبان تحصیل در انگلستان تبدیل نموده است.

وفق قوانین مهاجرت به انگلستان کلیه دانشجویان مقیم بریتانیا پس از طی دوره تحصیلی میتوانند نسبت به اخذ ویزای اقامت دائم و مهاجرت به انگلستان اقدام نمایند.

مهاجرت به انگلستان با ویزای کار آفرینی Entrepreneur visa با سرمایه گذاری 200,000 پوند و کسب 95 امتیاز بر اساس سیستم کسب امتیاز اداره مهاجرت بریتانیا انجام میگردد.

گواهی موجودی بانکی معادل دویست هزار پوند بنام متقاضی یا همسر متقاضی در یکی از بانکهای معتبر داخل یا خارج از کشور 75 امتیاز جهت تشکیل پرونده مهاجرت به انگلستان را فراهم مینماید.

ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلس 4 برای کلیه مشاغل 10 امتیاز, و تامین هزینه اقامت سه ماهه برای متقاضی و همراهان نیز 10 امتیاز دیگر کسب مینماید.

facebook linkedin

شركت اعزام دانشجو | موسسه اعزام دانشجو | تحصيل در خارج | تحصيل در انگلستان

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت