انواع کالج در انگلستان

کالج دانشگاهی لندن معروف به یو سی ال UCL، دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی در بریتانیا می‌باشد که پردیس دانشگاهی اصلی آن در منطقهٔ بلومزبری، در شهر لندن واقع است. این دانشگاه یک کالج مستقل و قدیمی‌ترین بخش دانشگاه لندن بوده و یکی از دو کالج بنیانگذار آن است.

یو سی ال از مهمترین مراکز تحقیقات و تحصیلات عالی در دنیا بشمار می‌رود. سازمان QS در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۴ دانشگاه‌های جهان، UCL را پنجمین دانشگاه برتر دنیا دانست. سازمان رتبه‌بندی شانگهای (Shanhai) همچنین این دانشگاه را چهارمین مرکز مهم علمی اروپا معرفی کرد.

مدرسه کسب‌ و کار لندن یا به اختصار (LBS) یکی از کالج‌های دانشگاه لندن است که همواره به عنوان یکی از مدارس مدیریت پیشتاز در دنیا شناخته شده‌ است.

یکی از ویژگی‌های بارز این مدرسه دوره مدیریتی ممتاز MBA آن است که همواره در رده بندیهای MBA به عنوان یکی از پنج دوره برتر در دنیا شناخته می‌شود. بر طبق رده‌بندی مؤسسه تایمز مالی دوره MBA در مدرسه بازرگانی لندن عنوان نخست را در سال ۲۰۰۹ به همراه مدرسه مدیریت وارتون دانشگاه پنسیلوانیا در میان تمام مدارس مدیریت دنیا کسب کرد.

دانشگاه آکسفورد که در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌ زبان جهان به‌ شمار می‌رود.

با این که تاریخ دقیق تأسیس این دانشگاه معلوم نیست اما قدیمی‌ترین اسناد باقی‌ مانده از گذشته نشان می‌دهد که از سال ۱۰۹۶ فرایند آموزش در آکسفورد جریان داشته‌ است.

که به همین دلیل، آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) شناخته می‌شود.

دانشگاه آکسفورد دانشگاهی شهری است. به این معنا که همه‌چیز را یکجا ندارد و دانشکده‌ها و دپارتمان‌ها و امکاناتش در سرتاسر شهر پراکنده‌ است.

کالج اسلامی لندن دانشگاهی در انگلیس است که دوره‌های مطالعات اسلامی ارائه می‌دهد. شیوه آموزشی این دانشگاه، آموزش باز و از راه دور است. دوره‌های این دانشگاه تحت اعتبار دانشگاه میدلسکس است. مدیریت این دانشگاه را شیخ عیسی جهانگیر بر عهده دارد.  این کالج دارای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد.

کالج‌های زبان موسساتی هستند که دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی را برگزار می‌کنند. کالج‌های زبان در انگلستان، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را از سطح مبتدی تا پیشرفته برای کلیه زبان آموزان از کلیه کشورها ارائه می‌کنند.

متقاضیان این کالج‌ها از بسیاری کشورها می‌توانند برای آموختن زبان، به کشور انگلستان سفر کنند و در این کلاس‌ها شرکت کنند. محیط آموزشی در این کلاس‌ها بین‌المللی است بدین معتی که دانش آموزانی با ملیت‌های متفاوت و زبان‌های مختلف در کلاس‌ها شرکت می‌کنند. 

این کالج‌ها، علاوه بر دوره‌های زبان عادی، دوره‌های تخصصی نیز برگزار می‌کنند. دوره‌های تخصصی برای مدیران، متخصصان، پرستاران، وکلا و سایر حرفه‌ها از جمله این دوره‌ها است. کلاس‌های امادگی برای آزمون‌های بین‌المللی نیز، از جمله سرویس‌هایی است که این موسسات به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند.

facebook linkedin

شركت اعزام دانشجو | موسسه اعزام دانشجو | تحصيل در خارج | تحصيل در انگلستان

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت